Warsztaty NGS

Warsztaty z analizy wyników NGS – eksomowego i panelowego (03.04.-24.04.2024)

OPIS:

Pojawienie się technik opartych na wysokoprzepustowym sekwencjonowaniu (NGS) wprowadziło zupełnie nowe możliwości analizy podłoża molekularnego chorób genetycznie uwarunkowanych i ich diagnostyki.

Warsztaty z analizy wyników NGS – eksomowego i panelowego to zajęcia przygotowane dla diagnostów laboratoryjnych, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę w tej dziedzinie laboratoryjnej diagnostyki genetycznej.  Celem kursu jest omówienie podstawowych zagadnień oraz problemów związanych z analizą danych
i raportowaniem wyników uzyskanych w badaniach NGS, zarówno w ujęciu panelowym jak i eksomowym.

Zajęcia to cztery bloki tematyczne: 1. Wytyczne i zasady klasyfikacji oraz zapisu wariantów, 2. Bazy danych wykorzystywane w analizie danych, 3. Narzędzia bioinformatyczne przydatne w analizie, 4. Problemy napotykane w diagnostyce
z zastosowaniem NGS.

Każde zajęcia obejmują wprowadzenie w formie krótkiego wykładu oraz część warsztatową, czyli wspólne rozwiązywanie zagadnień z zakresu ich tematyki.

Zajęcia odbywają się w formule on-line przez cztery tygodnie w terminach 03.04, 10.04, 17.04 oraz 24.04.2024 w godz.18.00 – 21.00 Uczestnicy po zakończeniu warsztatu otrzymają pocztą elektroniczną certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.

KOSZT UDZIAŁU W SZKOLENIU : 1500 PLN (brutto)

Za udział w kursie zakończony pozytywnym wynikiem testu, diagności laboratoryjni otrzymają 12 punktów edukacyjnych.

PROWADZĄCY:
dr hab. Agnieszka Charzewska
dr Mateusz Dawidziuk
dr hab. Monika Gos, prof. IMID
dr hab. Dorota Hoffman-Zacharska, prof. IMID

UWAGA! Ze względu na warsztatowy charakter szkolenia, obowiązuje limit 20 miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Współorganizatorem warsztatów jest Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych

HARMONOGRAM (PDF) →