Temat kursu: Dysmorfologia w teorii i praktyce dla medyków i niemedyków rozpocznie się 9.10.2024 (cykl 4 spotkań w każdą kolejną środę w godz. 18.00-21.00)

W chwili obecnej, gdy wielkoskalowe analizy genomowe stają się standardem analitycznym, coraz powszechniejsze jest podejście diagnostyczne „od fenotypu do genotypu”. Strategia ta zakłada identyfikację podłoża molekularnego na podstawie obserwowanych objawów klinicznych oraz analizy genetycznej Pacjenta, bez konieczności stawiania wcześniejszego, wstępnego, rozpoznania i wykonywania analizy ograniczonej do pojedynczych genów. Podejście to umożliwiło w sposób istotny zwiększenie wydajności diagnostycznej. Wymaga jednak doskonałego porozumienia pomiędzy specjalistami zaangażowanymi w proces diagnostyczny, a więc lekarzami, diagnostami i biologami.

Zapraszamy Państwa do udziału w unikatowym cyklu kursów w Ramach Szkoły Genetyki Molekularnej, poświęconym zagadnieniu termionologii medycznej dla osób zajmujących się genetyką medyczną. 

Kursy są dedykowane dla lekarzy różnych specjalności, biologów, diagnostów laboratoryjnych, biotechnologów, fizjoterapeutów, jak też studentów i innych osób wykonujących zawody medyczne, zainteresowanych tematyką. Nasi specjaliści wprowadzą Państwa nie tylko w terminologię z zakresu m.in. dysmoforlogii, neurogenetyki, ale też przedstawią wiedzę niezbędną do lepszego zrozumienia patologii związanej z występowaniem poszczególnych objawów i możliwości jej praktycznego wykorzystania w analizie WES.

Pierwszy kurs –  Dysmorfologia w teorii i praktyce dla medyków i niemedyków rozpocznie się już 9.10.2024, będzie w formule online i będzie obejmował cykl 4 spotkań.

Za udział w kursie przyznanych zostanie 14 punktów edukacyjnych dla diagnostów laboratoryjnych.

PROGRAM (PDF)

FORMUŁA: online

ZAPISYhttps://forms.office.com/e/5pZZyY1uHj

KOSZT: 1500 PLN

Informacje o kolejnych kursach będą dostępne na stronie internetowej Szkoły Genetyki Molekularnej Fundacji IMiD.

Współorganizatorem warsztatów jest Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych.